„Co możesz zrobić, aby promować pokój na świecie? Idź do domu i kochaj swoją rodzinę” - Matka Teresa
wtorek, 23 czerwca 2026 Wandy, Zenona

Każde miało prawo żyć. W 2025 roku w USA zabito ponad milion nienarodzonych dzieci

Naj­now­sze da­ne sza­cun­ko­we pro­jek­tu #We­Co­unt po­twier­dza­ją, że licz­ba abor­cji w Sta­nach Zjed­no­czo­nych nie spa­da, ale sys­te­ma­tycz­nie ro­śnie. Klu­czo­wą ro­lę od­gry­wa w tym zja­wi­sku te­le­me­dy­cy­na, któ­ra co­raz sku­tecz­niej omi­ja sta­no­we prze­pi­sy chro­nią­ce ży­cie ludzkie. 

W 2025 ro­ku w Sta­nach Zjed­no­czo­nych prze­pro­wa­dzo­no sza­cun­ko­wo 1 126 760 abor­cji. Tak wy­ni­ka z naj­now­sze­go ra­por­tu pro­jek­tu #We­Co­unt, re­ali­zo­wa­ne­go przez To­wa­rzy­stwo Pla­no­wa­nia Ro­dzi­ny. To wzrost o 1,6 pro­cent w sto­sun­ku do ro­ku.  Za każ­dą z nich kry­je się kon­kret­ne, nie­po­wta­rzal­ne ludz­kie ży­cie, któ­re nie otrzy­ma­ło szan­sy, by za­ist­nieć. Da­ne te są w du­żej mie­rze zbież­ne z sza­cun­ka­mi In­sty­tu­tu Guttmachera.

Całość artykułu znajduje się pod linkiem https://pro-life.pl/kazde-mialo-prawo-zyc-w-2025-roku-w-usa-zabito-ponad-milion-nienarodzonych-dzieci/